IV. TÜRK FİLMLERİ HAFTASI - BİŞKEK

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları, Yerli Düşünce Derneği’nin gerçekleştireceği, 4. Türk Filmler Haftası – Bişkek etkinliği 18-20 Aralık 2020 tarihlerinde dünyayı sarsan covid-19’dan dolayı film haftası internet üzerinden çevrimiçi olarak yapılacaktır.

Etkinlik kapsamında AK Parti Ordu Milletvekili ve Yerli Düşünce Derneği Genel Başkanı Metin Gündoğdu’nun yanı sıra, sanat ve basın camiasından birçok kişinin katılımıyla 18 Aralık 2020 tarihinde yapılacak 4. Türk Filmleri Haftası – Bişkek etkinliğinin açılış galası, www.turkfilmlerihaftasi.com adresi üzerinden çevrimiçi canlı yayınla Yönetmen Murat Pay’ın yaptığı “Dilsiz” filmiyle gerçekleştirilecek.

Kardeş ülkeler Kırgız ile Türkiye arasında sinemanın gücüne dayanan bir köprü daha eklemeyi hedefleyen Türk Filmleri Haftası, usta yönetmenlerin ödüllü eserlerinin yanı sıra, sinemaseverlerin yoğun ilgisi ile karşılaşmış popüler sinema filmleriyle geniş bir çerçevede sinema seyircisinin karşısına çıkarken, hazırladığı seçki ile Türk sinemasına da “panoramik” bir bakış imkânı sunacak.

18-20 Aralık 2020 tarihleri arasında yapılacak olan 4. Türk Filmleri Haftası – Bişkek etkinliğinde; Dilsiz, Kızım Gibi Kokuyorsun, Karınca, Annem ve Rafadan Tayfa (Animasyon film) filmleri, sinemaseverlerle ücretsiz buluşacak. Ayrıca bu hafta çerçevesinde film gösterimlerinden sonra  çevrimiçi sanatçılarla seyirci buluşmaları ve söyleşiler yapılacak.

Gösterilecek Filmler:

  1. Dilsiz (95 dakika)
  2. Kızım Gibi Kokuyorsun (96 dakika)
  3. Annem (109 dakika)
  4. Karınca (116 dakika)
  5. Rafadan Tayfa (Animasyon film) (89 dakika)

CANLI YAYIN

18-22 Aralık 2020 tarihlerinde canlı olarak izleyebilirsiniz